معرفی کتاب پدرو پارامو

اثر خوان رولفو از انتشارات آفرینگان - مترجم: احمد گلشیری-دهه 1950 میلادی

مادر خوابیده از مادرش برای قرار دادن پدرش، پدرو پارامو، که آنها از چند سال پیش فرار کردند، خوان Preciado را برای کمال تنظیم می کند. Comala یک شهر زنده با زمزمه و سایه است - محل به نظر می رسد تنها با حافظه و توهم. بر اساس استبداد خانواده پارامو، خیابان های بی ادب و شکسته آن، صداهای ارواح عصبی را که اسرار گذشته را به اشتراک می گذارند، تکرار می کنند. همانطور که وارد رمان افسانه ای خوان رولوس می شود، یکی از مسیرهای گرد و خاکی به شهر مرگ می پیوندد. زمان از یک آگاهی به دیگری در یک جریان هیپنوتیزم از رویاها، خواسته ها و خاطرات، جهان از ارواح تحت سلطه پدرو پامورو - عاشق، سرپرست، قاتل است.


خرید کتاب پدرو پارامو
جستجوی کتاب پدرو پارامو در گودریدز

معرفی کتاب پدرو پارامو از نگاه کاربران
از آن كتابهايى است كه بعد از خواندنش مدتها توى ذهن خوانده مى شود. چطور مى شود انقدر خوب نوشت؟؟؟ اين همه هذيان و درآميختن مرگ و زندگى و مرده ها و زنده ها، اين همه صدا و اتفاق و پرش زمان و مكان و در عين حال انقدر خوشخوان؟! جذابيت پدرو پارامو بر پايه ديالوگ هاى روان، توصيف هاى موجز و تعليق كشنده است. براي فهميدن اين شاهكار خوان رولفو بايد يك مرحله از خواندن جلوتر رفت. بايد با مردگان كتاب زندگى كرد.

مشاهده لینک اصلی
تازه متوجه شدم که این کتاب رو جزو خونده ها نذاشته بودم و چیزی براش ننوشتم. ممنون از دوستی که یادآوری کرد.

یکی از بهترین کتاب های رئالیسم جادویی ای بود که خوندم و الان چون چند سال از خوندنش گذشته چیز جزئی ای نمی تونم بگم اما هنوز که هنوزه حضور اون مرد به دنبال حقیقت پدرش، توی اون شهر و ارواح رو به یاددارم و اون زن و مرد رو حتی. پدرو پارامو بدون شک برای من بعد از صد سال تنهایی دومین رمان رئالیسم جادویی بی نظیره. اوایل کتاب شاید براتون جذاب نباشه اما وقتی برین جلوتر و اجازه بدین نویسنده با نثرش و فضاسازی خوبش غرقتون کنه توی دنیای کتاب، اون لحظه نه تنها لذت می برین بلکه دلتون نمی خواد کتاب رو ببندین.

مشاهده لینک اصلی
. . . من تماشا می کنم درخشان در چشم های رعد و برق، و هر نفس نفس کشید، من آهی کشیدم. و هر اندیشه ای که من فکر کردم از تو بود، سوزانا. به عنوان یک پیام در بطری، برخی از داستان ها از طریق دهه ها و قرن ها در اقیانوس بی پایان از گذشته نامعلوم شناور است و با تجدیدنظر چند کلمه ای از تمایلات ابدی، اینجا بود پدرو پارامو یکی از این داستانهاست. شگفتی های این کتاب کوچک زرق و برق دار را نمی توان در چند جمله ای از زبان انگلیس محصور کرد، احتمالا به این دلیل که خوان رولفو تنها رمانش را در زبان دنیای دیگری نوشته و به ما نگاه کرد آن جهان را از طریق کلماتش. ماه به طور خلاصه افزایش یافته و سپس از بین رفته است. این یکی از آن قصه های غم انگیز بود که هیچ کس به آن توجه نمی کند یا توجهی نمی کند. آن زمان در آنجا آویزان بود، از دست دادن، نداشتن هیچ نور، و پس از آن به پنهان کردن پشت تپه ها رفته است. داستان داستان روحانی مکزیکی که در آن خط از گذشته و حال، مرگ و زندگی، نفرت و عشق به ادغام ایجاد فانتومگوریا مبهم است که نیازی به درک آن ندارد، بلکه در جریان جریان غلط و غریب روایت غوطه ور است. یک دایره کامل از دست دادن و جستجو با کشف پویایی خاطرات انسان در شنیدن صداهای ضعیف صداهای فانتوم، به وضوح توسط خوان روولفو از طریق پروس کمرنگ و واضح خود کشیده شده است. به شدت توصیه می شود به عنوان یک همراه خواندن کامل برای یک جلسه کوتاه و به یاد ماندنی.

مشاهده لینک اصلی
من شروع کردم به خواندن این رمان با کنجکاوی ساده، با شناخت آن در ادبیات اسپانیایی و چون با Carpentier من کاملا خوشحال شدم. اما عمیق تر او فکر کرد که هیچ چیز خاصی نیست، فقط برای افرادی از دوران دیگر می تواند فوق العاده باشد. اشتباه کردم ... خوب. یک رمان به این ترتیب خواننده را رضایت می دهد، زیرا آب شیرین تشنه ی هر دوره است. پدرو پرهامو کار همان چیزی است که یک نویسنده مطلق را تصور می کند، زیرا همه چیز که او می نویسد مناسب است بدون یک فقط ناراحتی یا snobbery است و طعم واقعی است. این حس را که به دنبال کسی است را تحویل نمی دهد؛ زیرا مسیر واقعی خود را ایجاد می کند و مسیر خود را می گذراند و با وجود غریبه بودن آن همه چیز را جذاب می کند. از آنجا که این کتاب اساسا به جو است، خداوند هوا پرورش هر چیزی relamido فوق العاده است که بیانگر واقعیت در تهراناونیو © اسطوره ای و چسب که در سراسر کتاب از لحظه اجرا شما متوجه است که شخصیت برای یک عنوان من دوست دارم که زبان شهرستان fantastmal.Y موجود اما شدید و پوشاند، مانند بورخس، سهولت که زبان شفاهی، دوز خود را از طنز و روایت تکه تکه به عنوان اگر روایت از چشمک می زند از حافظه و یا هر کار گرفته بخش های آن شروع رمان بود. یکی دیگر از موفقیت ها این است که، به اندازۀ اختلال، احساس احساس ورود به دنیای دیگری را افزایش می دهد و همچنین هم افزایی بین کار و خواننده توجه. نین دون کیشوت بسیار زیاد را تحمل کرد. تمام ستایش هایی که ما اختصاص می دهیم کوتاه خواهد بود.

مشاهده لینک اصلی
Το βιβλίο του Ρούλφο συνοδεύεται από μια εισαγωγή που δίνει συνοχή στις όποιες φήμες έχει πάρει το αυτί του αναγνώστη: ένα βιβλίο με μια μυθική ταυτότητα, το μοναδικό μυθιστόρημα ενός συγγραφέα που μετέπειτα και για χρόνια ταλάνιζε κοινό και κριτικούς με την συγγραφή ενός δεύτερου που ποτέ δεν τα κατάφερε. Με αυτό το βιβλίο και άλλη μια συλλογή διηγημάτων θεωρείται ένας από τους σπουδαιότερους λατινοαμερικάνους συγγραφείς. Τον μνημονεύουν τρανοί άνθρωποι όπως ο Μπόρχες και ο Μάρκες.

Δεν έχω πίστη στον μέσο αναγνώστη και εκπλήσσομαι με την ευρεία αποδοχή που έχουν τέτοια βιβλία. Με μια πρόχειρη στατιστική εκτίμηση θα πω πως μια μεγάλη μερίδα του τιτάνιου κοινού που έχει διαβάσει αυτό το βιβλίο θα συμπίπτει με τους αλλόφρονες και ανεγκέφαλους αναγνώστες της εξίσου μεγάλης πίτας των λογής σκουπιδιών που γνωρίζουν την επιτυχία και μας βασανίζουν με τις μετέπειτα κινηματογραφικές τους μεταφορές. Πιθανώς αυτή μου η αποτίμηση να είναι ενδεικτική της κακής μου πίστης στο ανθρώπινο είδος. Κατατρύχομαι από προκαταλήψεις, έχω παρωπίδες και τσουβαλιάζω ανθρώπους ατσούμπαλα. Δε με νοιάζει και ιδιαίτερα η αλήθεια είναι, αφού οι απόψεις μου μένουν σε αυτές τις γραμμές, αβλαβείς, εν μέσω των χειρότερων δειγμάτων της ανθρωπότητας που κλέβουν, εξαπατούν τις ελπίδες μας, σκοτώνουν και βιάζουν στο όνομα της εξουσίας. Πάντα λοιπόν απορώ τι είναι αυτό που είδε ο κόσμος σε αυτό το βιβλίο. Σκέφτομαι κακόβουλα: ανάθεμα και αν κατάλαβαν τίποτα. Το επίμετρο του Φουέντες και του συνακόλουθου από τον Σόμερς δεν τα διάβασα για να το παίξω έξυπνος. Με μια πρώτη ανάγνωση του βιβλίου δεν κατάλαβα πάρα πολλά. Με λίγο παίδεμα και χρήση των συμβατικών μέσων ανάλυσης θα μπορούσα να πω μερικά πραγματάκια αλλά το βρίσκω άχρηστο. Ας πούμε πως το βιβλίο είναι αρκούντως ποιητικό για να αρέσει σε κόσμο που βαριέται το πεζό, σαφώς ονειρικό για να συνεπάρει τον κόσμο που παραδόθηκε αμαχητί στον μαγικό ρεαλισμό.

Η γλώσσα του είναι συνταρακτικά εντυπωσιακή, πάντως. Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που διάβασα ένα μυθιστόρημα με τόσο ξεχωριστή αφήγηση ικανή να τσακίσει κάθε σύμβαση γραφής δίχως να γίνεται κουραστική, δίχως καμία διάθεση έπαρσης και εντυπωσιασμού. Στις διακοπές μου προσπαθούσα να ξεκλέψω λίγο χρόνο για να διαβάσω κάτι από τις πανέμορφα καμωμένες γραμμές του. Ο Ρούλφο είναι ένας μαέστρος που μαγεύει, γράφοντας από κάπου μακριά, σα να μιλάει δίπλα στο αυτί του αναγνώστη με μια στοιχειωμένη ανάσα.

Το Πέδρο Πάραμο είναι καλό; Είναι τόσο καλό πια; Είναι τόσο καλό, ναι, γιατί επηρέασε τόσο σπουδαίο κόσμο, το αποδέχθηκε το κοινό με αγάπη, έφτιαξε έναν μύθο γύρω του. Γενικά είχε ένα βαρύ πάτημα στην λογοτεχνία, οπότε η άποψή μου λίγο μετράει. Κάθε φορά που διαβάζω ένα εντυπωσιακό δημιούργημα από αυτά τα λίγα, ξέρω πως δεν θα το ξαναδιάβαζα εύκολα. Μα αν δεν έχει επαναληψιμότητα ένα έργο γιατί είναι καλό; Η λογοτεχνία έχει ανάγκη από τους μύθους της, χρειάζεται αυτούς του γίγαντες. Ο Ρούλφο είμαι σίγουρος μπόλιασε κάτι σπουδαίο στην μυθοπλασία και το κατόρθωμά του ταξίδεψε αθόρυβα μα ταχύτατα μέσα στην συγκαιρινή του λογοτεχνία και θα συνεχίζει να ταξιδεύει μέσα στα σύγχρονα μυθιστορήματα που θα γραφτούν. Κατά μία έννοια είναι ένα από τα πιο εντυπωσιακά, σπουδαία βιβλία που μπορεί να διαβάσει κάποιος μέσα σε 200 σελίδες.

ΥΓ Οι παραπάνω γραμμές αφιερώνονται στην Γκέλλυ και Το Άσχημο που τις περίμεναν στωικά να γραφτούν τις μικρές ώρες.

مشاهده لینک اصلی
RANCORET زنده است پدرو پرهامو، یک ناراحتی زندگی است. از آنجا که آن را تحت سلطه بود، مانند هیچ کس، و بیش از هر کسی. از آنجا که او آب و هوای خوب و بدی را انجام داده است، زیبا برای خود، بد برای دیگران است. از آنجا که او قسمت کوچکی از مکزیک را از کودکان، به جز یکی، همه کودکان ناشناخته گسترش داده است. فرانسیسکو گویا: \"زیارت San Isidro\"، 1820-23، مادرید، پرادو. گویا اغلب به ذهن می آید خواندن این pagine.Rulfo آلا € ™ ضروری می رود اگر ارسال نامه تبریک، ترک کردن risposta.E من مشکلات را با مردم ترک و یا بستن یک مکالمه، بدون خداحافظی، حتی بدتر اگر آن را اجتناب پاسخ به تبریک مخاطب. همان مشکلاتی که نقطه مقابل، من با آنها، به عنوان عمل invalsa، accommiata گفت â € œciao سلام سلام سلام سلام ciaoâ € | .A €. این، من می دانم، ردیابی قدم به قدم از مورتی â € ~ Palombella rossaâ € ™. اما نانی که درخواست تجدید نظر فیلم خود را یا نه، آن میراث ملی واقعا ormi، حداقل به عنوان هم رفته ذکر شده است. و بیشتر از آلبرتون. و من با رئالیسم جادویی مشکل دارم. و بعد من هم مشکلی با این پدرو Páramo که کسی به عنوان پدر رئالیسم جادویی، و گفته شده است که الهام گرفته اند معروف capolavoro.Invece مارکز خود، من را نداشته باشند، هیچ مشکلی با Rulfo.Ancora گویا: â € اوی دو € قدیمی، 1820-1823، مادرید، Prado.Come گفت: رولفو جست و خیز تعارفات. به علاوه پریدن در زمان، برنامه های زمانی به طور ناگهانی بدون هشدار دنبال می کنند. Brusque و جادویی. سال شصت و عجیب و غریب از زندگی از این رمان به نظر می رسد دیروز یا امروز، بلکه انجام دیگر domani.Rulfo جهش: به عنوان مثال که از نقطه نظر، در حال حاضر یک intradiegetico قصه گو است، اما در حال حاضر extradiegetico اکنون autodiegetico اکنون heterodiegetic اکنون همگن، اما در حال حاضر diegetic (من نمی خواهد پرش، لیست تمام آنها) .Altrettanto ناگهان تغییر از ~ تنها جستجوی عنوان ها € â € ™ به â € ~ لیلا € ™: â € اما از آنجایی که که ~ تنها جستجوی عنوان ها € ™ طول می کشد یک شوخی به تنهایی، من شما می خواهم فکر می کنم که کار (بی دست و پا) از در Einaudi، نه Rulfo.Una از عکس های زیبا از خوان Rulfo.I صحبت می کنند مرده بود، در رفتن مرده برای خداحافظی قبل از ترک برای خوب، ممزوج مرده با زندگی، شما را از غم و اندوه بمیرد ، شما می میرند آه، © چون هر نفس مانند یک جرعه از زندگی است که از بین می رود، رولفو می داند که چگونه که مسئولیت رسیدگی به magia.E من، که فکر می کنم کمی آلا € ™ aldiqua، حداقل آلا € ™ زندگی پس از مرگ، من خودم پیدا به شایستگی خاصی برای ادبیات وجود دارد که در آن مرده است آنها به زندگی می چسبند، به طوری که آن را سخت بود به جدا کردن آنها. من فکر میکنم رمان با شکوه Satta، روز قیامت، البته من در رودخانه قاشقها فکر میکنم. خوانده شده پدرو Páramo کمی شبیه خواب یک رویا غمگین و confuso.Versione مار خدا پر Quetzalcoat که دم خود را می خورد، Ouroboros.Dopo شروع کوتاه، که در آن € ™ ثانیه شخصیت ظاهری خوان پرسیادو مجموعه در جستجوی پدر خود تا کنون شناخته شده، عنوان پدرو Páramo، © چون او مادر مرده اش وعده داده پس از چند صفحه شما می توانید در یک جهان دیگر در درهم و برهم از داستان است که به نظر می رسد ریشه های یک گیاه آمازونی، در یک دور است که به یاد از دست داده € ™ ثانیه Uroboro و لغو این در passato.Rulfo شما زندگی می guadagnò نوشتن و عکاسی، اما نوشتن به ویژه سینمایی بود، آثار روایت یک تعداد انگشت شماری. آن را به من رخ می دهد که قفس (و شبکه) فیلمنامه به رهبری او را برای حمله به زمانی که به رمان و داستان کوتاه معتاد است. یکی دیگر از عکس های باشکوه خوان روولفو را در یک خلسه تبدار قرار دهید.

مشاهده لینک اصلی
Î £ من \"من، من\" Î¹Î¬Î½Ï \"Î ± Ï Î¤ÏŒÏ\" قطر، ΡÎ'Î | ΠίÎ'ÎμÏ، من \"من · μίσΠسانتورینی. من \"من من من Ï NEOS Î½Ï ± Î ± من\" Î¿Î½Î¹ÏƒÏ \"IOE ¹ من\" من من \"من ±. Î »من £ Ï € Î¹Îºî® · من Î ± Ï † ή. آوریل Î¿Î¹Î¿Ï € ÎμίσμΠάÎ'Î ± Ï € IOE ήκΠ± Î ± ικών Î²Î¬ÏƒÏ ‰ من من \"Î ± Î®Ï Î ± Î ± Ï ÏƒÎμιÏ، IO ‰ من، من ± Ï € οÏÎ¯Î Ï ± \"من، όμο Îμγώ- Î ± من\" من \"branch_mapping_dlg_condtion_items_update_defaultConditions_zero ¬ìŠ¤ì- Ï من من ισÎμ € οκάΠ· من ... دوم. من \"من € من ... من\" من »من ‰ σÎ- · من € Î · ΤόÏ\" Î ± Ï ‰ Î½Î¬Î³Î½Ï ÎšÎ¿Ï ¬ìŠ¤ì- ισÎμ · من \" · οΜ. Î ± Ï Î ± Î ± من \"Î¤ÏŒÏ ÎμÎ'ÏŽ Î ± ικών · من Î ± من\" من، ÏŒÎ¼Î¿Ï \"من ... من € ώσÎμιÏ. ΜΠمن، ¬ γÎμμάÏ! \"این است که من μβολ Î ± Ï € من ... من € οσιÎ'ιάζÎμι σÎ- Î ± Ï Î ± Î ± من \" ‰ است که من Î ±. ب من \"من من من ± Ï Î¯Î¶Îμι ¹ من\" من · من € کنم من ± من \"من ... σΠ· من\" من من · من \"من جمعه، -i »Î¹Î³Î¿ Ï Ï Ï † Î¾Î¯ÏƒÎ¿Ï CAM من\" من · من \"من ... من\" من ± من \"من · من € Î®Ï cn® من \"من من من ‰ من\" من ‰ Î½Î¹ÏƒÏ \"ή، Î ± Ï € άÎμι Î ± Î من\" من Ï € Î ± من \"دوم\" این است که من ± Î ± من \"من ... من من من € ±\" CAM من ... من \"است که من € من\" من ... من، این است که من \"άÎμι. Î ± من \"من\" است که من این است که من ± ίζÎμι κάθοÎ'οÏ. Î'Ï ÎºÎ¬Î¸Î¿Î'Î¿Ï Ï € من ... من μβοΠ€ Î¿ÎºÎ¬Ï \"Î ± Î ¹ من\" من · من، من ± من \" ¬Î'Ï ÎšÎ¿Ï ... من \"من ± λ »Î¿Î³Î¹ÎºÏŒ Î ± Ï Î½ÎμίÎ'Î ...\" ¿. Ï Ï Ï ‰ من \"من ‰ νισÏ\" من Î ± من \"من Î ± من\" من ° \"من ‰ Ï Ï Î¹ÏŒ € ... ονο μάζÎμÏ \"Î ± Ï ÎšÎ¿Î¼Î¬Î» Î ± (ÎºÎ¿Î½Î¿Ï »Î ± Ï € Î ·)، ... من € Î ± Ï € IOE Î¹Îºî® Î ± کنم من \"ماشین من € کنم من ±\" من ± من \"من Î ± Î ± μάθÎμι ¹ ± Î من ... من\" ιών. άÎ'Î Î • من ‰ من، Î¯Î½Î¿Î½Ï ± Ï Ï € € کنم من ± \"ώνÎμι فراتر از\" ι ¸ê³ پوشه όσοι ± νÎ'ιΠ± من \"من ÎγÎμÏ ± است که من ± است که من \"من ... من ± Î¯Î½Î¿Î½Ï Î½ÎμÎºÏ Î¿Î½. Ï Ï Ï Î¤ÏŒÏ Î ± Ï من من όνοÏ، Î »من» Î¬Î¶Î¿Ï ... ν ÏƒÏ Ï † Î. Οι III، Î ± Ï پوشه Î½Ï \"Î²Î¯Î½Ï Î¸Î¹ÏƒÏ\" من من \"من ±\" پوشه · من \"من · من، من † سانتورینی من، من من من ± ± من \"οÎ'οσÏ\" من ± Ï †. آنجلوپولوس ΜΠ± من، من من من ± ± من \"من ± من، من ± Î ± Î ± من\" من Ï Î¼ÎσΠ_PN_OF Î¯ÏƒÏ € οιον Î ¬Î »من» من. £ € پایان فراتر از آن، Î ± ÎμξιΠ»من فرم ‰ ν II I، ± Î من ... من\" دوم، پوشه ÏƒÏ Ï † من من € € Ï Î ± Ï Î¼ÎÎ½Î¿Ï ... من من \"άσιμÎμÏ، σÎ- ΜΠ± Ï € ιβάλ من »است که من € ... ÏƒÎ¹Î¼Î¿Ï ÎºÎ¹Î½ÎμίÏ\" من ± من \"من Î ± Ï € \". ب ÎºÎ¬Î¸Î ÏƒÎ Î½Ï من \"من» من \"من ± Ï ‰ μÎÏƒÏ من\" من · من ... νÎ'ιΠ± Î »Î ± γή، ¹ Ï Ï ‰ ÏŒÏƒÏ Î ± Ï € Î ± Ï Î ± من \"μάÏ\" σÎμιÏ. ΜΠمن، ¬ من من من ... من € Î · من Î ± Ï € Î »من ÎœÎ\" ماشین ± من \"من Î ± من\" آی اس آی ± ¹ Î²Î¯Î½Ï این است که من Î¹ÏƒÎ¼ÏŒÏ \"قطر νίÎ'ιΠ± Î ± Ï ‰ من، من من من € € من\" من ... من Î ± Î³Î¹ÎºÎ¿Ï Î ± این است که من »Î¹ÏƒÎ¼Î¿Ï † ήνÎμι ± νÎμξίÏ\" من · من \"من ± Ï €\" من € Î ± Ï € σÎ- فراتر οιο این است که من € Î ± Ï Î¹Îºî® ÏƒÎ- ورسو ÎμÏƒÏ ‰ من \"من\" Î ± Ï Î® Datalex ... سانتورینی، من € من ... من † ... E، 'ë¶ من \"من» ιώνÎμι Ï ÎμÎ½Î½Î¿Î¿Ï Î'Î¤ÎŸÎ Ï € Î ± γμΠ\"من ± من\" من · من \"من ± ¹\" من، E | ¬ ογÎμÏ، آوریل ... من ¬Î¼ÎμÎ¹Ï Ï € من \"من · ικών ÏƒÏ Î¿Ï ÏŽÎ½Î¿ من ... من.

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب پدرو پارامو


#ادبیات داستانی - #داستان درام - #ادبیات رئالیسم جادویی - #ادبیات کلاسیک - #ادبیات مکزیک - #دهه 1950 میلادی - #برترین کتاب های تاریخ انجمن کتاب نروژ -
#انتشارات آفرینگان - #خوان رولفو - #احمد گلشیری
کتاب های مرتبط با - کتاب پدرو پارامو


 کتاب شرق بهشت
 کتاب چه باشد آن چه خوانندش تفکر
 کتاب روایت یک مرگ در خانواده
 کتاب ننامیدنی
 کتاب اتاق و بالابر غذا
 کتاب علف ها آواز می خوانند