کتاب هزار درنا

اثر یاسوناری کاواباتا از انتشارات کتاب آمه - مترجم: رضا دادویی-دهه 1950 میلادی

هزاران جرثقیل Yasunari Kawabata هزاران جرثقیل Yasunari Kawabata یک داستان درخشان از تمایل، پشیمان و nostalgia تقریبا احساساتی است که زندگی را به مردگان متصل می کند. در حالی که در مراسم چای سنتی پس از مرگ پدر و مادرش حضور داشت، کیکجی با معشوقه سابق پدرش خانم اوتا مواجه شد. در ابتدا کیک جی با ماهیت غیرشخصی او آشفته شده است، اما مدتها قبل از اینکه او به اشتیاق علاقمند شود - اشتیاق به پیامدهای غم انگیز و غیرقابل پیش بینی نه تنها برای دو عاشق، بلکه برای دختر خانم اوتا که به زودی پیوست های کیکجی را گسترش می دهد . مرگ، حسادت، و جذابیت در اطراف هنر ظریف مراسم چای، جایی که هر حرکت با معنای عمیق درگیر است، برگزار می شود. شخصیت های مردانه کوااباتا هیچ وقت برای زنانی که اولویت جوانان را از دست داده اند، او را نشان می دهد نسل ممتاز از مردان که می تواند یک معشوقه را، و سپس، پیدا کردن زیبایی کاهش یافته او را مجازات، او را برای یک رقیب جوانتر رد می کند. در نهایت، این رمان مطالعۀ قدرت مردانی است که بر زنان تأثیر می گذارد، اما کار با تناقض و ناتوانی در شکست هنر، ادبیات و حتی مراسم چای برای ایجاد جهان ایده آل تر نیست.


خرید کتاب هزار درنا
جستجوی کتاب هزار درنا در گودریدز

معرفی کتاب هزار درنا از نگاه کاربران
]

مشاهده لینک اصلی
هزاران جرثقیل مطالعات قانع کننده ای را در مورد تعامل تاتمی (چهره عمومی که برای طرفداران قرار می دهد) و هونن (احساسات و خواسته های واقعی) و همچنین مبارزه مداوم علیه محدودیت های گذشته ارائه می دهد. این رمان در مورد آرامش آرام در زیر سطح ظاهرا صلح آمیز و مودبانه یک جامعه مجذوب وسواس است. پیچیدگی های روابط شخصیت ها با فضیلت و افراطی بودن مراسم چای سنتی، که رمان آن را به عنوان موضوع می گیرد، ارائه می شود. همچنین در اینجا و آنجا اسپری های ظریف طنز وجود دارد که من دیگر نمیتوانم در دیگر Kawabata Ive بخوانم (به عنوان مثال، کشور برف). با این حال، این تنها تأکید بر احساس غم انگیز غم انگیز است که در آرام آرام رمان است. به ویژه جذاب Chikako Kurimoto (برای همه اهداف و اهداف، آنتاگونیست کتاب ها)، که از نظر هر شخصیت در هر نوشتار نوین ژاپنی مدرن ناتوان است خوانده ام.

مشاهده لینک اصلی
Yasunari Kawabata به برخی از کد های stoic پایبند است. او از بازی مراسم و رویدادهای چای استفاده می کند. اینها امور سنتی ضعیف هستند. آنها چنین رفتار وحشتناکی را پنهان می کنند. هزاران جرثقیل خود را تحت چنین تهدید نشان می دهند. این یک رمان است که سنت تلاش می کند تا موج های ناراحتی را بررسی کند، و به نتایج متفاوت می رسد. وقایع پس از مرگ یک مرد شروع می شود. پسرش خود را در مراسم چای با پدران خود دو معشوقه می یابد. بنابراین یک سری از مثلث ها و لجن ها شروع می شود. رحم یک صدای بلند در خشم است. بیشتر تنش ها به شور و شوق منتهی می شود، در حالی که فریب یک شخصیت در حومه جنون، درهم شکسته می شود. تعدادی از شکاف های بخش وجود دارد که روایت را به سمت جلو حرکت می دهد. مرد جوان به یک کاسه چای نگاه می کند و متوجه می شود که در 400 سال زندگی اش، متعلق به افراد حرفه ای بسیار عجیب و غریب است. در اینجا کمی وفاداری وجود دارد، فقط یک سری رنگ و پالت عجیب و غریب که برای چنین مناسب مناسب است.

مشاهده لینک اصلی
خوب، این به نظر می رسد چیزی از یک شاهکار کلاسیک است. هزاران جرثقیل، تقریبا \"دوست داشتنی\" ارنست همینگوی و ژاپن پس از جنگ است. من احساس می کنم این کتاب برای همه به نظر نمی آید - کمی شبیه چای سبز، بعضی ها آن را خیلی تلخ می بینند، بعضی افراد آن را خیلی قوی می بینند. اما کاواباتا چیزی استادانه است، مثل من گفتم. هیچ رمانی در این رمان وجود دارد که عمدی نیست و بنابراین من متوجه شدم که تعداد زیادی از آثار مشابه را بارها و بارها بازبینی می کنم، هر یک از کلمات، هر قطعه ای از گفتگو را بررسی می کنم. من واقعا دوست داشتم که این تصاویر ظریف و شکننده را با چنین احساسات شدید و زشت انسانی مرتبط کند. Sullenness و افراد حساس، هزاران دستبند جرثقیل، ناامیدی و کثیفی های کثیف، همه چیزها را به وجود می آورد تا یک روایت زیبای ایجاد کند. کتاب خود بسیار کوتاه است و تنها 100 صفحه است و در هر قسمت به صورت پیش فرض حرکت می کند و اغلب فقط به وقایع مهم می پردازد در طرح با توجه به ظرافت در این کتاب، من با شگفتی این موضوع در شغل کوااباتاس شگفت زده شدم. من فکر می کردم که آدم با رمان های مردانه تر، با شخصیت هایی که کاملا غیرقابل تحمل هستند، انجام می شود، اما ظرافت نویسندگان به من نشان دادند که در غیر این صورت. من منتظر خواندن بیشتر آثار او هستم (CW: خودکشی و عقاید خودکشی)

مشاهده لینک اصلی
هنگامی که شما یک کتاب که نوشته اید مطالعه می کنید، زمانی که تعجب می کنید چه چیزی در ذهن نویسندگان خاص وجود دارد. این سوال است که من در طول این کتاب از خودم پرسیدم. من می دانم که هزاران جرثقیل نماد زلزله ژاپن در جهان پس از جنگ است، اما حتی با درک آن، من هنوز از آنچه که در حال وقوع بود، زیاد نمی کنم. کیک جی شخصیت اصلی است و دیدگاه جنسی وی نسبت به تمام زنان که در آن روبرو می شود اساسا آن چیزی است که کتاب در مورد او دو پدرخوانده، چیکاکو و خانم اوتا را به ارث میبرد. Chikako دارای یک علامت زشت زشت در سینه خود است، که باعث می شود او unfeminine و بدخواه. این در مورد آن برای او است. خانم اوتا تمام وقت گریه می کند و احساس گناه می کند. دختر خانم اتس، فومیکو، علاوه بر اینکه کمی نامتعادل است، بسیار مشابه است. Kikuji نیز در همسرش دوستانش را میبیند که حتی در داستان هم نیستند و فقط برای دو جمله برای این هدف تنها به نظر میرسد. و پس از آن، دختر Imamura وجود دارد، که فقط در پس زمینه آویزان است، منتظر پاسخ از Kikuji است. در پایان، هیچ اتفاقی نمی افتد. اعتراف می کنم که من یک طرح جامع و شخصیت های قوی تر نسبت به پروسۀ گل و گیاه و تصورات تصادفی دوست دارم. و اگر من فقط به خاطر نوشتن خواندن مستند را بخوانم، ترجیح می دهم شخصیت های زن بیش از اشیاء جنسی باشد. این کتاب باعث شده من احساس ناخوشایندی در بسیاری از نقاط، به خصوص زمانی که Chikako نشان داد. بیت های مراسم چای جالب بودند زیرا من با ایده هایی که از کاسه های قدیمی ساخته شده و از طریق دست های مختلف از قبل توسط Kikuji به ارث برده می شود، ارتباط داشتم. اما این به اندازه کافی برای ذخیره کتاب برای من به هیچ وجه نیست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هزار درنا


 کتاب 7 جنایت مرموز
 کتاب دیباچه ای بر فلسفه قرون وسطی
 کتاب نامه ای از پکن
 کتاب مالون می میرد
 کتاب قطعات تفکر
 کتاب ناطور دشت