کتاب نان سال های جوانی

اثر هاینریش بل از انتشارات نشر چشمه - مترجم: محمد اسماعیل زاده-دهه 1950 میلادی

این کتاب شرح مشقت‌های راوی است در دوران جوانی برای کسب درآمد و نان درآوردن. داستانِ مربوط به سال‌های قحطی و گرسنگی است. سال‌هایی که «فندریش» جوان به «نان» فکر می‌کند و از واژه‌ی «مناسب و ارزان» متنفر است. او که مدام ، به شکلی بیمارگونه در حال وصف گرسنگی خویش است دختری از آشنایانش را می‌بیند که به شهر آمده تا معلم شود. «بل» می‌کوشد تقابل با گرسنگی و تاثیر آن بر احساس و اندیشه را تصویر کند.


خرید کتاب نان سال های جوانی
جستجوی کتاب نان سال های جوانی در گودریدز

معرفی کتاب نان سال های جوانی از نگاه کاربران
نبوغ بل در نوشتن رو بعد از خوندن اين رمان فهميدم. توصيفاتى كه ميكنه به قدرى بى نظير و @درست@ هستند كه هيچ كس ديگه اى نميتونه اون طورباشه. من اولين كتابى كه ازش خوندم عقايد يك دلقك بود كه به يكى از مورد علاقه ترينم تبديل شد، با اينكه موقع خوندنش سن عقليم به حدى نبود كه بتونم دركش كنم. بعد از اون بلافاصله @بيليارد در ساعت نه و نيم@ رودست گرفتم كه اصلا به ذائقه م نيودم و رهاش كردم.
با خوندن اين كتاب دوباره تصميم گرفتم بل رو امتحان كنم. از ترجمه هاى وحشتناك عالى نشر چشمه خيلى راضى ام. چيزى كه در بل ميپسندم اين هست كه ميتونه يك ذهن سيال كه از اين شاخه به اون شاخه ميپره رو به قدرى تميز توصيف كنه كه سررشته خوانش از دست آدم درنميره. علاوه بر اون داستانهاش در آلمان بعد از جنگ و هواى ابرى و مه آلودرخ ميده كه تميه كه من رو به شدت جذب ميكنه. اين كتاب رو انقدر دوست دارم كه شايد با خودم حتى اين ور و اون ورببرمش. :)

مشاهده لینک اصلی
[كتاب صوتى]
توصيفات كتاب و روال داستان برام خسته كننده بود؛ شايد انتخاب خوبي براى يك كتاب صوتي نبود چون ريتم كند روايت دائما من رو دچار پرش ذهني مى كرد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب نان سال های جوانی


 کتاب استادان زندگی
 کتاب مهمان های ناخوانده
 کتاب دشت سوزان
 کتاب ماهیت روان و انرژی آن
 کتاب تا زمانی که
 کتاب در راه