کتاب ریشه های آسمان

اثر رومن گاری از انتشارات نشر ثالث - مترجم: منوچهر عدنانی-دهه 1950 میلادی

مان مذکور در محیط آفریقا جریان دارد . مورل مرد زیبا و غمگینی است که مدتی در اردوگاه های کار اجباری آلمان ها سختی زیادی کشیده است او تنهاست بسیار تنها و اکنون در آفریقا به سر می برد . هدف او حمایت از فیل هاست و دست به قیام می زند و به یک یاغی مشهور در جهان تبدیل می شود . عده ای می گویند او بیزار از انسانهاست ، عده ای می گویند او به دنبال استقلا افریقاست ..... اما مورل می گوید برای من تنها نجات فیل ها مطرح می باشد . در این میان افراد زیادی به او می پیوندند انسان های بی کس و تنها ، تبهکاران فراری ، طرفداران طبیعت ، آنارشیست ها ........ هر کس با ایده خاص خود به دور او جمع می شود و ما از طریق این جمع با جبهه گیری های مختلف اروپاییان و مسلمانان و اعراب و ..... در آفریقا اشنا می شویم . حس تنهایی را خیلی قشنگ نشون می ده ، اینکه یک نفر تا چه حد می تونه تنها و داغ دیده باشه ، اما در کل به نظرم کتاب متوسطی بود خیلی کشش داده بود در حالی که جذابیت آن چنانی نداشت . اگه حجمش نصف این مقدار بود و موجزتر صحبت می کرد به نظرم خیلی خیلی بهتر می شد چون مضمون و روایتش جوری بود که سخت می شد عنصر هیجان را بهش اضافه نمود . رومن گاری در سال ۱۹۵۶ به خاطر این رمان جایزه گنکور را برد . یک نکته جالبی هم وجود داره که دونستنش خالی از لطف نیست :جایزه ادبی گنکور، قدیمی‌ترین و معروف‌ترین جایزه ادبی فرانسه است و به اثری اهدا می‌شود که در آن اصالت ادبی و تلاش‌های نوجویانه در شکل و محتوا دیده شود.این جایزه به دنبال وصیت «ادموند دو گنکور» (1896 - 1822) نویسنده و مورخ فرانسوی برای یادبود برادرش "ژول" بنا نه نهاده شد. یکی از مهمترین ویژگی های این جایزه، این است که هر کس فقط یک بار در طول فعالیت ادبی خود امکان دریافت آن را دارد. در این میان «رومن گری» یک استثناست. چرا که یک بار این جایزه را به خاطر کتاب «ریشه های آسمان» در سال 1956 و یک بار هم با نام مستعار امیل آژار به خاطر کتاب «زندگی در مقابل خود» در سال 1975 دریافت کرد.


خرید کتاب ریشه های آسمان
جستجوی کتاب ریشه های آسمان در گودریدز

معرفی کتاب ریشه های آسمان از نگاه کاربران
شاید شاید در تمام آسمان ها ستاره های گمشده و بیشتر از این ستاره ها نباشد.

مشاهده لینک اصلی
این رمان مورد علاقه من از حدود هجده تا بیست سال بود. کدام باید به معنای تمام آنچه که بیان می شود، گرفته شود. با این حال، شما باید این مرد را دوست داشته باشید.

مشاهده لینک اصلی
â € مردم œthe احساس تنهایی می کنم و رها ©، آنها نیاز به چیزی محکم که واقعا می تواند در نگه دارید. سگ ها بیش از حد هستند، مردان نیاز به الیفان دارند

مشاهده لینک اصلی
واقعا خوب

مشاهده لینک اصلی
من یک کتاب را در BookCrossing.com ثبت نام کردم! http: //www.BookCrossing.com/journal/12016853

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ریشه های آسمان


 کتاب ماهیت روان و انرژی آن
 کتاب اشتیلر
 کتاب نامه ای از پکن
 کتاب دریای نزدیک
 کتاب دره کبری ها
 کتاب کلاغ آخر از همه می رسد