کتاب راهی برای رهایی

اثر فرانسوا موریاک از انتشارات نشر نون - مترجم: داود نوایی-دهه 1950 میلادی

رمان «راهی برای رهایی» از آثار ماندگار «موریاک» است که از فرانسه ترجمه شده و نسبت به دیگر آثار او از حال و هوای متفاوت‌تری برخوردار است و در مجموع اثری جسورانه به حساب می‌آید.
این رمان روایتی از سرگذشت پسرکی متفاوت و تنها که حتی مادرش نیز او را پس می‌زند و او خود را در دنیایی سرشار از آشوب و ترس و تنهایی بی‌کس و تنها می‌بیند.
در بخشی از این رمان می‌خوانیم:
هیچ قدرتی نه در زمین و نه در آسمان نمی‌تواند زنی را از برگزیدن یک مرد و انتخاب‌کردنش به عنوان خداوند برحذر دارد. این شامل حال خودِ مرد نمی‌شود. زن مصمم است که این بت را در مرکز زندگی‌اش قرار دهد. دیگر هیچ کاری برایش باقی نمی‌ماند جز اینکه در بیابان قلبش صحرایی بنا کند و آن را وقف این الوهیت موفرفری بنماید.
زن‌های دیگر عاقبت همیشه کارشان پیش خدای خود به استغاثه و تضرع می‌کشد، ولی او مصمم است که از خدایش انتظاری نداشته باشد. از او چیزی نخواهد ربود مگر آنچه را که می‌توان از موجودی بدون اطّلاعش گرفت. قدرت اعجازآمیز یک نگاه مزورانه و یک فکر غیرقابل کنترل! شاید روزی جرأت انجام یک حرکت را بیابد، شاید این خداوند تماس دهانی را بر دستش تحمل کند.
فرانسوا موریاک روزنامه‌نگار، نویسنده، شاعر فرانسوی و برنده جایزه ادبی نوبل سال ۱۹۵۲ است که یکی از بزرگترین نویسندگان قرن بیستم اروپا محسوب شده‌است


خرید کتاب راهی برای رهایی
جستجوی کتاب راهی برای رهایی در گودریدز

معرفی کتاب راهی برای رهایی از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب راهی برای رهایی


 کتاب سر به روی شانه ها
 کتاب تاریخ سینما
 کتاب زیر زمینی ها
 کتاب هند باستان
 کتاب اتاق و بالابر غذا
 کتاب به من گوش سپار چنان که به باران