کتاب خیابان میگل

اثر وی. اس. نیپال از انتشارات نیماژ - مترجم: مهدی غبرایی-دهه 1950 میلادی

ماریو بارگاس یوسا در ( موج‌آ‏فرینی) درباره و.س نایپل می‌گوید: بریتانیایی‌ترین نویسنده بریتانیا، نه فقط به سبب برازندگی و خوش ذوقی در زبان انگلیسی، بلکه بالاتر از همه چون هیچ یک از همکارانش در آن محسنات سنتی ادبی انگلیس، یعنی طنز، شوخ‌طبعی طعنه آمیز و شک و بدبینی ملایم به پای او نمی‌رسند. این نویسنده بریتانیایی هندی تبار در ۱۹۳۲ در ترینیداد به دنیا آمده و همچنان می‌نویسد!


خرید کتاب خیابان میگل
جستجوی کتاب خیابان میگل در گودریدز

معرفی کتاب خیابان میگل از نگاه کاربران
میگل خیابان نوشته شده توسط V.S. نوپول یک رمان نفس گیر در مورد مردم است. راوی، نام او هرگز نشنیده است، خاطرات و خاطرات خود را با هر یک از مردم زندگی می کنند در میگل خیابان یاد می کند. همانطور که رمان در حال پیشرفت است، راوی رشد و توسعه هویت خود را. در مقابل. نایپول خواننده را با نگاهی به زندگی در ترینیداد و توباگو، زندگی جامعه سیاه و بویژه زندگی یک جامعه سیاه سیاه مستعمرات فراهم می کند. جستجو برای هویت، فساد، آموزش، تقسیم اجتماعی و خشونت خانگی، برجسته ترین موضوعات در رمان است که همه آنها را در خیابان میگل، و در نتیجه مردم ترینیداد و توباگو، مشخص می کند.

مشاهده لینک اصلی
میگل خیابان، به سادگی، یک داستان در مورد یک گوشه در بندر اسپانیا، ترینیداد و ساکنان آن است. برای اهداف این داستان، V.S. Naipaul شخصیت های رنگارنگ با ویژگی های شخصیت منحصر به فرد خود را که از روان پریشی به طنز آمیز است و در عین حال که توسط خوانندگان به راحتی قابل شناسایی است، توسعه می دهد. با استفاده از این شخصیت های رنگارنگ، نایپول بسیاری از احساسات جهانی عاطفی پیچیده ای از عشق، امید و حسادت را به یک داستان در مورد زندگی و بسیاری از مراحل غیر قابل پیش بینی برای ساکنان میگل خیابان شکل می دهد. نایپول این داستان را با چیدمان زندگی ساکنان از طریق لنز یک پسر جوان که در خیابان میگل خیابان رشد می کند، می پردازد که من از بسیاری جهات آن را عمیق می دانم. اول، در دیدگاه گسترده، میگل جرج جنبه اجتماعی افراد را نشان می دهد با نشان دادن اینکه چگونه هویت مردانه به شدت توسط افرادی که او خود را احاطه کرده است، تعیین می شود. به همین ترتیب، این داستان همچنین نشان داد که چگونه شرایط دشوار زندگی، شخصیت واقعی شخص را به ارمغان می آورد، که بیشتر مردم مخفی در زیر حجاب هستند. علاوه بر این، این نیز این ایده را تایید کرد که ادراک واقعا بزرگتر از واقعیت است، موضوعی است که بدون آنکه بسیار واضح باشد درست باشد. در کل، این تم های عمومی و ویژگی های رنگی که با دوام بودن نسبت به قانون استعمار مخلوط می شود خیابان میگل خیابان نایپول را شاهکار ساده تر می کند.

مشاهده لینک اصلی
نایپول به طور موثری داستان های فردی از اعضای مختلف میگل خیابان را به اشتراک می گذارد، که از طریق راوی مرکزی - یک مرد جوان که دوران کودکی خود را از فاصله فیزیکی و عاطفی بازتاب می دهد، جدا می شود. لایه های رمان و زندگی بافت از شخصیت های آن به شدت ثابت می کند که خیابان میگل خیابان نه تنها یک زلزله @ است، بلکه به عنوان یک غریبه ازdriv [ing] از طریق میگل خیابان به پایان می رسد @ در عوض، آن @ world است، جایی که هر کس کاملا متفاوت از هر کس دیگری است. این مفهوم کاملا توسط سبک نگاری سبک نایپول به کار رفته است، علاوه بر احساسات بافته شده طنز با رنگ ناراحتی. در مجموع، نوایپولز خواننده را به زندگی پر جنب و جوش خیابان میگل خیانت می کند و در اوایل اواسط قرن بیستم، درک زندگی از یک محله فقیر بندر اسپانیا را به ارمغان می آورد.

مشاهده لینک اصلی
من میگیل خیابان را موزاییک ساده و در عین حال پاداش یافتم (دید بسیار آشنا در آمریکای لاتین). من خودم را دلتنگی برای یک مکان دیدم که هرگز از آن بازدید نکردم، با نگرانی هایی که من نمی توانستم با آن روبرو شویم، گمراه شدم و گاهی اوقات با نابرابری های ظریف بیان شده از طریق رشد شخصی راوی ناشناس، گمراه شدم. من در ابتدا به خواندن صمیمانه از این رمان با روش ساده خود، از لحاظ زبان و ساختار، به مسائل پیچیده مانند روابط جنسیتی و جستجو برای هویت تقدیر شدم. بیشتر نقل قول آشکار:Black people can not get in this world @ صفحه 174 در ارتباط با Braithwaitestime کارفرمای فروتن خود را به دام افتاده @

مشاهده لینک اصلی
یک غریبه می تواند از طریق میگل خیابان رانندگی کند و فقط می گوید: فقر! زیرا او نمی تواند بیشتر ببیند اما ما، که در آنجا زندگی می کردیم، خیابان های ما را به عنوان دنیایی دیدیم، جایی که همه چیز کاملا متفاوت از هر کس دیگری بود. انسان مرد دیوانه بود جورج احمق بود بزرگ پا یک قلدر بود کلاه مهاجم بود؛ Popo یک فیلسوف بود؛ و مورگان کمدین ما بود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خیابان میگل


 کتاب مرید راستین
 کتاب همه چیز فرو می پاشد
 کتاب آن سوی رودخانه، زیر درختان
 کتاب بارون درخت نشین
 کتاب جامعه سالم
 کتاب در انتظار گودو