کتاب تله موش

اثر آگاتا کریستی از انتشارات هرمس - مترجم: مریم زکریا-دهه 1950 میلادی

تله موش نمایشنامه‌ای است دو پرده‌ای که ماجراهای آن در یک مهمان‌خانه و در یک روز برفی زمستان اتفاق می‌افتند. ساختمان این مهمانخانه که قبلاً یک عمارت بزرگ اربابی بوده‌است اخیراً توسط زوج جوانی بنام مالی و گیلز رالستون خریداری و به یک مهمان‌خانه تبدیل شده‌است. خود این زوج مدیریت این مهمان‌خانه را بعهده دارند.


خرید کتاب تله موش
جستجوی کتاب تله موش در گودریدز

معرفی کتاب تله موش از نگاه کاربران
ØªØ ± س٠† Ø§Ú © دÙد -_

مشاهده لینک اصلی
این جلد حاوی سه تریلر معروف ترین صحنه در تمام دوران است - \"ده هندی کوچک\"، \"ماستراپ\" و \"شاهد دادستان\" - و همچنین بعضی از بازیگران کمتر شناخته شده کریستی. همانطور که در طول بازی، Mousetrap مکان دائمی در تاریخ تئاتر دارد و بسیاری از کلاهبرداریها در اطراف آن ساخته شده است. در حالی که پیچ و تاب این است که غریب نیست، شاید توضیح دیگری برای موفقیت آن است که شامل بسیاری از شخصیت های عجیب و غریب، غیر عادی است که سرگرم کننده برای هر دو مخاطب و بازیگران. (در اینجا نیز یک زن و شوهر جوان زیبا هستند که مخاطبان می توانند آن را شناسایی کنند.) در مقایسه، ده نفر از سرخپوستان و شاهدان دادستانی هر دو دارای توطئه هایی هستند که در جسارت پناه می گیرند. آیا واقعا احتمال دارد که یک قاتل بتواند ده نفر را به یک جزیره جدا کند و آنها را یک به یک (10 سرخپوستان کوچک) بکشاند یا چندین لایه فریب در قلب شاهد میتواند موفق شود؟ نه، اما بی نظمی محض بسیار هیجان انگیز و ماندگار است. توخالی و به سوی صفر، تنظیمات و مکان های بسیار مشابهی را به اشتراک می گذارند: یک دسته از افراد انگلیسی سطح بالا برای آخر هفته های خانه ها مونتاژ می شوند؛ در این صورت پیشینه های عاشقانه گذشته، قتل عام آن، برخی وجود دارد مراتع قرمز و پیچ و تاب، عدالت خدمت می شود. صادقانه می گویم این بازی ها کاملا قابل تعویض هستند و مانند کریستی می تواند آنها را در خواب او بنویسد. بازگشت به قتل مانند یک مهاجم مشابه در یک خانه در یک کشور است، اما از لحاظ تئاتری جالب تر است. این به بازیگران نیاز دارد تا نسخه های شخصیت های خود را در سن و سالۀ جوانتر بازی کنند، چرا که یک زن جوان در مورد مرگ مسمومیت پدرش شانزده سال پیش به دنبال حقیقت است. قرار ملاقات با مرگ، از \"چشمانداز اورشلیم و پترا\" و تمرکز آن بر روابط والدین / کودک / خواهر و برادر به جای عوارض عاشقانه، بهره مند می شود. با این حال، تصویر کلیشه ای از شخصیت های خاورمیانه، امروز به سختی می تواند به صحنه برسد. حکم یک ملودرام عاشقانه است، و نه یک شخصیت خاص - قتل بر روی صحنه صورت می گیرد، بدون هیچ گونه ابهام در مورد مجرمان. در عوض، تمرکز بر ملاحظات اخلاقی و اخلاقی است. یکی از استادان فلسفه ای آرمان گرای آلمانی (آرکه تایپ شخصیت قدیمی که من کاملا دوستش دارم) باید بعد از قتل در خانۀ خود، برخی از اصول عالی خود را ارزیابی کند. گرچه اینجا اینجا بسیار جالب است، به نظر می رسد که کریستی ابعاد اخلاقی یک زندگی انسانی را مورد بررسی قرار دهد، نه اینکه فقط به عنوان قصدی برای تسخیر هوشمندانه عمل کند.

مشاهده لینک اصلی
** هشدار اسپویلر ** خیلی ممنون من فقط خواندن Mousetrap از تمام نمایش های این شامل. من متوجه نشدم که بر اساس یک داستان بود یا این را خوانده ام، چون من تمایل ندارم که داستان های خواندن را بعنوان یک قاعده نادیده بگیرم. من از این لذت می برم، اما بعد از آن خیلی زیاد شد و بعد هم وجود نداشت (عمدتا به این دلیل که نه خوب بود)؛ و معلوم شد که یک پایان پیچ و خم وجود دارد، من فقط آن را پیش بینی کردم، و خیلی زود متوجه شدم که چه خواهد شد (اما امیدوار بود که این یک چرخش بزرگتر از آن باشد). در کل، سرگرم کننده و خوب بود اما من فکر می کنم من بیش از کریستی در حال حاضر.

مشاهده لینک اصلی
به طور کلی، من واقعا این کتاب را دوست داشتم. با این حال از آنجایی که این بازی ها مستقیما پخش شد، پس از مدتی کمی خسته شدم. داستان های خود را عالی آگاتا کریستی چنین نویسنده ای فوق العاده ای است. نیاز به ادامه کار با استقرار و شخصیت ها می تواند آزار دهنده باشد. من نیز به خواندن نمایشنامه های مستقل عادت ندارم.

مشاهده لینک اصلی
آگاتا کریستی معمولا 5 ستاره از من می گیرد زیرا او درخشان است! من عاشقش شدم دو نفر از آنها را در قالب رمان می خوانند و من نمی توانم منتظر بمانم که رمان های دیگران را بخوانم. وقتی می گویم که من تمام نمایشنامه های این مجموعه را دوست داشتم، دروغ نمی گویم - هر کدام یک رمز و راز قتل کاملا ساختگی داشتند. برای خواندن اسکریپت یک ثانیه طول می کشد، اما این کاملا ارزش خواندن است!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب تله موش


 کتاب اتاق و بالابر غذا
 کتاب همه افتادگان
 کتاب آن سوی رودخانه، زیر درختان
 کتاب سقوط
 کتاب توتالیتاریسم
 کتاب ارباب حلقه ها