کتاب ایلانو در آتش

اثر خوان رولفو از انتشارات جامی - مترجم: بهمن یغمایی-دهه 1950 میلادی

ایلانو در آتش نام مجموعه داستانی از نویسنده مکزیکی، خوان رولفو است. رولفو در سال ۱۹۵۳ این مجموعه را که اولین مجموعه داستانش بود منتشر کرد. این اثر در زمان انتشار چندان محبوبیتی نیافت ولی با گذشت زمان شهرتی بین‌المللی پیدا کرد.

دو سال بعد، انتشار کتاب دیگر او با نام «پدرو پارامو» همان شهرت و سرشناسی را برای رولفو به همراه داشت که کتاب «آله خو کارپان تیر» برای «گابریل گارسیا مارکز» به همراه آورد. خوان رولفو بعد از این دو کتاب، چند داستان، مقاله و سناریو هم نوشت اما بیشتر، وقت خود را صرف شغل اصلی اش که بایگانی بود می‌کرد. این سکوت که ۳۰ سال به طول انجامید و تا زمان مرگش ( سال ۱۹۸۶) ادامه داشت، باعث گردید که از او یک اسطوره ادبی ساخته شود.

در نوشته‌های او که هم کوتاه و هم پخته و معنادار است چیزی قابل ستایش، وجود دارد. در داستان «زمینی که به ما داده‌اند» از همان چند خط اول، تمامی دنیای رولفو معرفی می‌شود: دنیایی درهم شکسته، پر از وسوسه مرگ و انتقام که آدم‌هایش گرفتار گردابی مرگبار شده‌اند که آنها را در کام خود فرو می‌کشد و نابود می‌سازد. دنیایی که از پایه و اساس، تخریب و تا مغز استخوان برهنه و لخت است. این قصه از زبان اول شخص و با صدایی یکنواخت و درعین حال مملو از احساس و التهاب، مانند آسمانی ابری و طوفانی و غرق در ناامیدی طعنه‌آمیز و خشم شدید از زندگی بیان می‌گردد


خرید کتاب ایلانو در آتش
جستجوی کتاب ایلانو در آتش در گودریدز

معرفی کتاب ایلانو در آتش از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب ایلانو در آتش


 کتاب طلسم
 کتاب حکایت های محله ما
 کتاب در هزار تو
 کتاب درس و آوازخوان طاس
 کتاب کارلسون دوباره پرواز می کند
 کتاب ماجراهای نارنیا