کتاب از قصر تا قصر

اثر نجیب محفوظ از انتشارات جامی - مترجم: ناصر طباطبایی-دهه 1950 میلادی

رمان های سه گانه قاهره سه نسل از خانواده پدرسالار طلبی السید احمد عبد الجواد را کشف می کند که خانواده خود را با دست سخت و قاطعانه زندگی می کند در حالی که یک زندگی مخفی از خودکفایی دارد. کاخ پیج ما را به همسر مهربان و مظلومش، آمینا، دختران محترم خود، آیشا و خدیجه و سه فرزندش - فهمی، غم انگیز و آرمانگرا، یاسین هادونیست متکبر و کمال فکری روح، می دهد. محاکمه های خانوادگی در طول سال های متمادی از دو جنگ جهانی، به عنوان یک تغییر در جامعه ای است که برای قرن ها مقاومت کرده است.


خرید کتاب از قصر تا قصر
جستجوی کتاب از قصر تا قصر در گودریدز

معرفی کتاب از قصر تا قصر از نگاه کاربران
تقریبا به طور تصادفی این سه گانه را در Waterstones یافت. نقیب ماهوف نخستین نویسنده عرب بود که جایزه نوبل ادبیات را در سال 1988 کسب کرد. او اکنون در حال کار است و در سال 1911 متولد شد و در سال 2006 درگذشت. نظرات من توسط روزنامه های مختلفی که من احترام می گذارم باعث شد که من بخواهم همه سه را بخرم و من خیلی خوشحالم که انجام دادم، به طوری که آنها به خوبی نوشته شده اند. شما می توانید به عنوان یک خانواده مسلمان مصری مصری در اوائل دوران قرن بیست و یکم، آنچه در این کتاب اول بدست می آورید، بیان کردن تفاوت های پیچیده است، که می توانم بگویم هنوز هم وجود دارد. زنان همیشه در داخل خانه نگهداری می شوند و حتی مجاز به تماشای دیگران از پشت کرکره های بالکن نیستند. پدر سختگیر، غالب و افراطی، رفتار برای این خانواده و دیگران مانند آن، کاملا پذیرفته شده بود. دور از خانه پدر به طور کامل مخالف است، مردی که با وجود دوست های دیگرش، یک موجود معتبر و زناشوئی زندگی می کند، یک واقعیت قابل قبول دیگر. جوان ترین پسر در این کتاب، اولین کتاب هشت است و مثل بقیه خانواده شما به طور جداگانه آنها را به طور کامل معرفی کرده اید، اما چیزی درباره کمال وجود دارد که من در حال حاضر به یاسین، یک مرد جوان بی رحمانه و متکبر، که با رفتار ناخوشایند نسبت به زنان فرار می کند، متاثر می شود. متأسفانه مذهب و سیاست روز، اما به عنوان یک خواننده، شما احساس ریاکاری را با شیوه ای که مردان آن را قابل قبول می دانند زندگی می کنند زندگی می کنند .. اما من نیز شروع به پرسید که چه جهنم ما در مصر برای؟ من باید خواندن من می گویند.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب به ویژه در ابتدا آسان نیست. پاراگراف های طولانی، با توصیف های بی نظیر از شخصیت های مختلف، در یک زبان تقریبا فانتزی، که من فکر می کنم مربوط به مشکل ترجمه عبارات معمول و حتی غیر مترادف و اشاره های ثابت به کورو صفحات اول را کاملا دردناک ساخت. شخصیت اصلی شخصیت اصلی مستبد (در منزل) و بوهمیک (در خیابان) که باعث شد من ناتوانی زیادی برای او ایجاد کنم و همچنین اعمال مزاحم تمام خانواده و به ویژه زنان هیچ چیز حتی به این نتیجه نرسید، حتی با توجه به این که داستان در ابتدای قرن در مصر اتفاق می افتد. اما همانطور که داستان گسترش یافت، شاید به این دلیل که من به زبان عادت کردم و سایر جنبه های شخصیت ها را کشف کردم، از کتاب بیشتر و بیشتر لذت بردم و نهایتا خواندن نیمه دوم را در آنجا داشتم. به نظر من بیشتر آنچه دوست داشتم، راهی بود که نویسنده می تواند ما را به آن زمان و مکان منتقل کند. زمان هایی بود که من خواندن داشتم و می توانستم خیابان ها و کسانی را که تصور می کردند، تصور کنم.

مشاهده لینک اصلی
این سری اولین نمونه از مصاحبه های مصری بود که خواندم و از آن شگفت زده شدم. از طریق داستان یک نسل سنتی مصر که در سه نسل زندگی می کنند، ما از دوران مهمی از تاریخ مصر می گذریم. من نه تنها قادر به درک ایدئولوژی مردم مصر و تاریخ کشوری بودم، بلکه توانست نمونه خوبی از نوشتن را تجربه کند. من کاملا مطمئن نبودم که آیا میتوانم با این داستان ارتباط برقرار کنم، اما نوشتن زیبا و شخصیت های حقیقی قابل اعتماد، من نتوانستم کتاب ها را تا زمانی که تمام سری را بخوانم، قرار دهم. پس از پایان این سری، دو کتاب دیگر را از این نویسنده بسیار با استعداد خریداری کردم و منتظر خواندن آنها نیز هستم. بخش خوبی از ادبیات است که من به همه توصیه می کنم.

مشاهده لینک اصلی
در اصل من نمیتوانستم صفحه 56 را بگیرم. من این کتاب را برای تقریبا یک ماه گذاشتم. در برخی از نقطه من مصمم به آن را ببینید از طریق تبدیل شد و رو گذشته 100 صفحه اول زمانی که چیزی باور نکردنی اتفاق افتاد ... من چنان در داستان و شخصیت های آن پیچیده شده، که من این کتاب را قرار داده نمیتونستم. داستان / می نماید در جزئیات بزرگ گفت و شخصیت و فرهنگ سخت به مربوط به بود، اما در پایان من پیدا کردم خودم مربوط به آنها را در برخی از سطح. این کتاب حتی در بسیاری از نقاط من را در اشک بود. قطعا شگفت انگیز نوشتن و داستان سرایی من باید یکی را بخوانم. من باید بدانم که آینده برای خانواده چیست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب از قصر تا قصر


 کتاب سفری طولانی از روز به شب
 کتاب پاپ دیوانگان باکوس
 کتاب درس
 کتاب قبضه قدرت
 کتاب ادبیات و سنت های کلاسیک
 کتاب سر به روی شانه ها